عرضه نخستین آپدیت نرم افزاری سیمبیان برای گوشی های C7 ،N8 و C6-01 نوکیا

نمایش خبر

فهرست اخبار
تاریخ : 1389/11/17
برچسب‌ها : سیمبیان (سیمبین) Symbian ، Nokia N8 ، Nokia C7 ، Nokia C6-01 ، نوکیا Nokia

واحد خبر mobile.ir : کمپانی نوکیا نخستین آپدیت نرم افزاری را برای گوشی های مبتنی بر سیستم عامل سیمبیان 3 ارائه داد. این آپدیت نرم افزاری که تحت عنوان آپدیت 1.1 از آن یاد می شود نرم افزار گوشی های C7 ،N8 و C6-01 نوکیا را به روز می نماید.

بنا به اظهارات نوکیا اکثر ویژگی های به روز شده بطور مستقیم توسط کاربر قابل مشاهده نیست اما موجب عملکرد بهتر و روان تر گوشی شده و پایداری دستگاه را نیز بهبود می دهد.

علاوه بر این اصلاحات و تغییرات پراکنده، موارد جدیدی نیز توسط آپدیت نرم افزاری به گوشی ها اضافه می شود.

موارد زیر برای هر سه گوشی C7 ،N8 و C6-01 ارائه شده است:

  • امکان پذیرفتن درخواست جلسه (Meeting Request) بصورت مستقیم از طریق ایمیل های دعوتنامه
  • امکان قرار دادن نقشه در ایمیل، بدین معنی که بطور مثال با مشخص نمودن آدرس جلسه در فیلد مکانی در ایمیل دعوتنامه دریافت کنندگان ایمیل می توانند محل جلسه را بر روی نقشه مشاهده نمایند

Nokia C7

تصویر بالا: گوشی C7 نوکیا

اما موارد زیر تنها برای گوشی N8 نوکیا ارائه شده است:

  • نسخه ویرایشگر 6.4 برنامه Quick Office که امکان ویرایش و تغییر بزرگنمایی مستندات Word را فراهم می آورد.
  • سه بازی با کیفیت بالا شامل بازی های Real Golf ،Need For Speed Shift و Galaxy on Fire. البته در برخی کشورها بازی Asphalt 5 جایگزین بازی Need for Speed شده است.

Nokia N8

تصویر بالا: گوشی N8 نوکیا

هرچند به روز رسانی عرضه شده می تواند برای کاربران مفید باشد اما نوکیا پیش از این وعده داده بود که مواردی نظیر بهبود مرورگر وب سیمبیان را نیز در نخستین آپدیت نرم افزاری خود لحاظ می کند (به اینجا مراجعه نمائید) ولی در آپدیت عرضه شده شاهد آن نیستیم. از طرفی بسیاری از کاربران عرضه بازی هایی که در فروشگاه Ovi Store امکان دانلود رایگان آنها فراهم بوده است را مأیوس کننده تلقی کرده و منتظر ویژگی های جدیدی نظیر امکان استفاده از صفحه کلید عمودی (Portrait)، بهبود نرم افزاری مرتبط با امکانات دوربین، بهبود عملکرد تعاملی گوشی و مواردی از این دست بوده اند. البته به روز رسانی عرضه شده ظاهراً تا حدی عملکرد تعاملی گوشی را بهبود می بخشد.

Nokia C6-01

تصویر بالا: گوشی C6-01 نوکیاایسام